Luis Aragon - Elsa

4. února 2007 v 15:40 |  Litera
Staromódní milostné básně, ať uy dobově aktuální. Je zajímavý si po dlouhý době přečíst zase něco romantickýho. Verše člověka toužícího po duši a ne jenom po sexu. Ostatně toho je teďka kolem tolik, že už to začíná bejt docela nuda.
Ze začátku sem si říkal, jestli se Aragon neminul dobou, asi tak o 70-100let. Někdy až vyloženě nemoderní a zpátečnické básnické prostředky. Pevný verš, Villonská balada (a to je víc než 100let). A pak najednou báseň v próze, bez interpunkce, už si jenom vzpomenout, kdo to udělal první (to máme jenom 30let nazpět).
A te´dka taky nějaký pozitiva, jak už sem nastínil na začátku, je to příjemná odbočka od de Sade, Lautreamonta, Baudleaira apod. Příjemný intermezzo, další v pořadí je Nestydatá brána od Mandiarguesse. Uvidíme po ní, jak se zformuje můj další názor na Elsu, zatím nemastnou a neslanou, leč romanticky snivou a naivní.
Pzn. po čarou. Scénář v jejím pokoji je skvělej. Postavy: ON, ONA a RÁDIO. Asi se mu kouknu na zoubek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Májina =)) Májina =)) | Web | 4. února 2007 v 17:23 | Reagovat

Čawec!!!! Jednou jsi mi napsal kom na můj blog tag ti píšu já teď....Plsky nehlasowal bys pro mě we dwou anketách plsss!!!!!! Jedna je tady http://cohledasnajdes.blog.cz/0611/soutez-o-nejlepsi-blogisecek (hlasuj v anketě pro číslo 2) a další tady http://tridniblogisek.blog.cz/0612/miss-7-b (hlasuj pro Májinka) fagticky bych byla mooc ráda, kdybys hlasowal..

Díky předem zatim pááá Májina =))

PS: Jinag supa blog!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama