Ichi, the killer

8. února 2007 v 16:45 |  Picta animata
Režie: Takeshi Miike
Betduchá honba za brutalitou? Dokonalé výtvarné ztvárnění? Trocha japonské filosofie? A spousta kečupu? Od každýho něco. Naprosto nechutná směs lidksých vnitřností, hlav,někdy jen obličejů, nohou a rokou, to vše zaklito pořádnou porcí kečupu.
Je zajat vůdce gagngu a sadomasochystický Kakihara zaujímá jeho místo. Honba za šéfem, bleskový let Japonským podsvětím. Kusy lidí poletují rychlostí kulek (ty jsou ve filmu pouze dvě). A zkoušeli jste někdy akupunkturu? Já ne, ale určitě do toho nepudu.
A Ichi nezůstává pozadu, jenom o tom neví. Pořád žije v iluzi a stojí mu péro. A ta iluze je jeho skutečností. On svět osvobozuje od špatných lidí, alespoň ve své hlavě. Další změť střev, pysků a kusů těl.
Závěrečná séna: Sakra... Já zůstanu na ocet? To nezbyl nikdo, kdo by mě zabil? (Kakihara nad plačícím Ichim). Pár rychlých úderů a Kakihara je nadšen " To je bomba!!" Plác, titulky, konec.
Smíšený pocit, co to je? Brutální komedie? Ke konci sem se fakt smál, ale obávám se, že ne zcela běžným věcem. Asi to nazvu brutálními orgiemi se spoustou baroktně přebubřelých scén a vtipným rozuzlením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 josh josh | 27. prosince 2007 v 21:50 | Reagovat

Kakihara rulz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama