Kacíř a spol - Zlaté město - diskuse

2. března 2007 v 22:38 |  Exposure
1. 3. 2007
S velkym očekávánim. Hlavou plnou německejch slovíček, ktery sem si znažil naposlední chvíli zopakovat. Ve spěchu.
Tak takhle sem se cítil na začátku, cesta a samotný vstup do galerie. A tam skoro nikdo. Jakto? Tak svělá výstava, něco neobvyklýho, reklama, veliká návštěvnost a výsledek - tak alá skupinka lidí... Nevim proč, neumim si to vysvětlit, i když pan Švestka to vystihl zřejmě dobře, báli se němčiny. Nejspíš. Každopádně já se jí taky bál. A teď je tu Astrid Sourkova a mluví krásně česky, obrovská úleva. Žádný manýry, klidný a řečnicky skvělý vystupování, žádný manýry. Tohle se mi ještě nestalo, ale sem za to neskutečně vdečný.
Začátek docela logicky směřoval k brněnské výstavě. Společné rysy, rozdíli, co je nového. Spousta informací, jelikož jsem na brněnské výstavě nebyl. Doela velký důraz na kompozici onoho Zlatého města, nebo, jak íká Astrid, Goldene stadt, to zní líp.
A pak procházka výstavou v doprovodu umělce-autora-kurátora v jedné osobě. Obohacující záležitost, konečně si člověk může ujasnit svoje vize, pocity, nálady. Konfrontovat je, zdílet, napojit se na jednu myšlenku, rozvíjet ji. Jestli byla výstava geseltschaftswerk, tak tohle byla geseltschaftsdiskusion. Nikdy sem si žádnou výstavu nikdy nezžil, nikdy sem se necítil tak zapojen. Tok informací, pocitů, úvah. A pak to oficiálně skončilo. laespoň fysickým umístěním mé osoby. Každopádně, ještě teďka to ve mě vře, a ještě dlouho bude.
Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dlogiram dlogiram | Web | 4. března 2007 v 9:20 | Reagovat

Určitě zajímavá výstava. To my máme hodně omezený výběr v našem malém městě:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama