Hrubý domácí produkt

3. června 2007 v 15:00 |  Exposure
4. 5. 2007 - 19. 8. 2007
"Vážení zákazníci,
Je tu pro vás top-class last minute bonus mega šance! Úvěrová gold karta, hypotéka, kontrolní útržek, nevratná záloha s akontací, operativní leasing. Jak Vám mohu pomoci? Mějte na zřeteli perspektivní rozhodování a stabilitu hodnoty vložených prostředků. Jste plátce DPH? Paušální zálohová platba s variabilním symbolem. Please log in for Multicash now!"
Výstava je konfrontace reálného-konzumního světa se světem uměleckým, fantaskním nebo prostě svobodným. Je zde snaha o to, ukázat mladé, svobodné umělce a jejich díla širší veřejnosti. Zdá se, že jde i o to, jakýmsi způsobem je prodat, vtlačit je do oné společnosti, které se vyhýbají. Celá výstava pak působí jako nákupní sály s uměním. Chybí už pouze hostesky a nákupní vozík.
Z tohoto supermarketu si pak můžete odvézt například obývací pokoj v kostce od Dominika Langa či Náhubek od Filipa Turka.
Pokud se rozhodnete slavit Vánoce, pořiďte si Vánoční stromeček od Michala Horáka.
Celá tato nákupní schrumáž je doplněna videy, snažícími se zmapovat, zachytit, pochytit a objektivně zobrazit běžného člověka. Jsou zde prezentovány povedené krátké filmy od Jiřího Černického ze série ABS video nebo dokument I still have half an hour od Mileny Dopitové. Aby toho nebylo málo, zákazník potká pár celebrit, objektů populárního světa a po vydatném šlofíku v McPosteli od Jana Kadlece se odebere přesycen dojmy směrem domů.
Až po odchodu začne člověk přemýšlet, co se dozvěděl, co se to vlastně stalo. Byl na přehlídce současného umění? Nebo na veletrhu, kde prolezl stánky několika umělců? Byla to snad tématicky zaměřená výstava, kde mělo dojít k jakémusi zjištění, poodhalení? Každý si odpoví za sebe, hlavně, že to bylo umělecké, dekorativní a s potenciálem být aktivní či reaktivní. Stačí to?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 # # | 11. června 2007 v 13:21 | Reagovat

nejsem právě příznivcem konzumního světa, ovšem na této výstavě bych se nejspíš pobavil. vím ale i o lidech, kteří by možná byli uražení

2 Pasik4a Pasik4a | 11. června 2007 v 17:51 | Reagovat

A tech samozrejmne je, staci si precist recenze serioznich listu a lidi, ktery jsou vystudovani v kulturnim oboru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama