Polsko do Číny a Čína do Polska

18. června 2007 v 16:23 |  Muzicus
Výměný pobyt současného polské a čínské hudby, jehož druhá část - Čínská hudba v Polsku proběhne od 20 do 29 června v městech Kielce, Krakově, Poznani, Sanoce a Varšavě - slibuje zajímavou konfrontaci různých přístupů k hudbě jako médiu. Poláci vyslali na výměný pobyt do Číny konaný v září minulého roku například Rafaela Mazura (akustická basa), Miho Iwatu (autorka tanečních performací) ze skupiny krakovských umělců [I٠E] kombinujících specifickým způsobem minimalistický, až komorní tanec s velkým improvizačním ansámblem. Tato tanečnice je ostatně jakýmsi spojovacím článkem a to z důvodu jejího hostovaní s přijetvšími Číňany.
Zemi středu reprezentují Wu Wei ( housle Erhu), který byl mnohokrát oceněn za svou interpretaci klasické čínské hudby. Současnou hudbu pak zastupuje Dickson Dee, producent, kurátor, promotér, vydavatel a v neposlední řadě muzikant debutující roku 1996 albem PAST. ZenLu, tvůrce velice podařených zvukových koláží od post-rocku, přez industrial až po minimalistický ambient přiveze svou představu o vizuální hudbě. Velice zajímavou performance slibuje Ar.Ken Luang kombinující originálním způsobem klasickou formu čínského abstraktního malířství, pohyb a minimalisticou laptopovou hudbu.
Jsem zvědav na konečné vyznění této konfrontace nejen mezi Polskem a Čínou, ale generalizovaně mezi Evroupou a Asii (vyjma Japonska). Bude zajímavé sledovat vývoj moderního uměnína dvou tak historicky spjatých světadílech jejich vzájemnému poznávání brání(lo) tolik mýtů. Jak se projeví "globální vesnice", nebo spíše skupiny hudebních umělců a performerů? Má i současnost našeho malého světa místo pro odlišnost a vývoj na základě geografie a historického vývoje?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trixibelle trixibelle | 19. června 2007 v 12:44 | Reagovat

To by mohlo být hodně zajímavé:-)...Polskou hudbu poslouchám ráda, ale nic čínského neznám...

2 ZLATÍČKO ZLATÍČKO | Web | 27. června 2007 v 14:02 | Reagovat

ahoj jsem v soutěži nej blog tak hlasuj na www.divokalucko.blog.cz jesm podpřezdívkou zlatíčko tak prosím hlasuj

3 Čína Čína | Web | 26. dubna 2008 v 17:47 | Reagovat

Zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama