Prague Biennale 3

13. července 2007 v 22:32 |  Exposure
Neumím reflektovat výstavu, která má takový objem. Bohužel, stale nemám dostatečný přehled, nebudu tedy posozovat kvality kurátorské, tak samotných děl.

Prostor Thámovy haly v Praze začíná být jakýmsi velkým centrem nezávislé kultury. Snad jediný velký prostor je okouzlující sámo sobě. stará výrbní hala, všechno rezavé a oholená na kost (nosníky). V takové atmosféře člověk odpustí různá provizorní řešení. Snad jenom by to chtělo menší exponovanost vypínačů a vlastně všech elektrických zdrojů, čeká se už jen na dobrodince, který to prostě všechno vytáhne ze zásuvky.
Pražské Biennale se koná už potřetí, bohužel jsem neměl čest navštíit předešlé ročníky (2005 a 2003), ale ten letošní jsem si docela užil a doufám, že ještě užiju. Přehlídka trvá do 16. září.
Teoreticky je výstava dělena do sekcí dle obsahu, ovšem přímo v místě se pakm nacházíte v pro mě chaotickém bludišti, kde sem tam na stěněn naleznete nápis, kde se právě nacházíte a na co koukáte. takže oněch zmiňovaných sekcí je 6. Pro mě asi nejzajímavější je Glocal Girls, přehlídka mladých českých a slovenských fotografek, kterou kurátoroval Vladimír Birgus, ostatně, kdo jiný.
Dalšími celky pak jsou pokračovnání Expanded painting s přídomkem 2, Der prozess, What went wrong, Glocal outsiders a Lemon bar.
Zbytek výstavy nyní nebudu hodnotit, jelikož jsem jejím procházením ztrávil pouhopouhé dvě hodiny. takže snad příště. každopádně se přijďte kouknout, podbnou přehlídku moderního umění (počítá se i performance 60. let) jentak u nás neuvidíte. Možná zase až za dva roky...
Další fotky v galerii Biennale.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama