Pretty boy Crossover

12. července 2007 v 21:37 |  Muzicus
Tak dneska večer mi po velkém napětí konečně došla zásilka s CD/DVD Pretty boy crossover (hudba) a Julio Soto (video). Ani nevíte, jak sem rád.
Poprvý jsem se k tomuhle materálu dostal přez defekt.cz, jelikož jsem ho měl (a stále mám) recenzovat. Hnedka na první poslech veliké překvapení, jemná, delikátní hudba, které nemohu říkat jinak než urbanistická. Elektronické melodie plus snímání zvuků přímo ve městě, dokonalé zachování atmosféry. Ano uznávám, nejde o žádně velkoměsto, ale třeba takový Karlín v deset večer, nebo možná až kolem půlnoci... Ostatně už jsem to i zkoušel. Sluchátka na uších, po dešti, večer. Všude louže, jejich zvuk, když jejich hladinu protlo auto a šelest kapek když dopadaly na beton. Studený vítr a hlavně relativní samota, alespoň ta samota typická pro město. A do všeho, téměř neznatelně, zasahuje ona hudba, ona zvuková esence tohoto místa.
Další poslech probíhal někdy mezi 3 a 8 hodinou ráno, v objetí, po dlouhé procházce noční Prahou. Těžkoříct, který zážitek z poslechu byl lepší. Protože na obě dvě situace se tato hudba hodí jako ušitá. Vlastně ona se hodí na jakoukoliv situaci, kdy myslíte, vzpomínáte, něbo přrožíváte město v moment jeho odpočinku, či uléhání ke spánku.
Video zatím nebudu hodnotit, jelikož jsem viděl dva samply a zbytek mě ještě čeká. Bude to těžké trávéní... Berte tento článek spíše jako ochutnávku, ale vydatnou. taktéž ukázky a odkazy si nechám na hlavní text, abych se pokusil o hru s očekáváním, které se trošku protáhne.
Úplně na závěr snad jen poznámka, že mi byly zaslány i starší disky z katalogu labelu Cocosolidcity a to Parapulse tuck CD a DVD. Takže další naznačení do budoucna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama