Cena Jindřicha Chalupeckého 07

14. listopadu 2007 v 21:42 |  Reflexe
Je dobojováno. Výsledek vyřčen, diskuse přeřazeny na jinou kolej.
Za moderování "fysického" básníka Petra Váši se to všechno semlelo hodně rychle. Sled jmen finalistů a pak repetice jména Eva Koťátková.... ani mě pořádně nenapadlo, že ona je vítězkou. Ostatně to bylo potvrzeno protestem z hloučku kolem Jakuba Hoška (vzhledem k tomu, že jsem seděl vedle, byl protest docela hlučný). Jakub utrosil něco ve smylu, tak zase ne... a po delším rzmýšlení si nakonec došel pro cenu čtenářu ReflexuReflexu.
Takže i letos vyhrála opět vzpomínka na performance 60tých let (alespoň tak charakterizuje Evu úvodní text). A já se opět netrefil do svého tipu ani osobních preferencí. Bohužel ten kus práce co udělal Jakub Hošek s ostatními z AM180 zůstává stále oficiálně nedoceněná. Uznávám, že Jakub je originální především v českém prostředí, tzv. bookletových umělců běhá po světě dost, ale... A pak jeho výstava v Utopii měla kromě dobrého rozmístění takovou rodinou atmosféru (nejen přítomností babičky)...
Na druhou stranu prezentace Evy v Galerii Jelení vypadá opravu zajímavě a velice vydařeně, uvidim, jestli změním názor, ještě jsem jí na živo neviděl.

Výstavy potrvají do 2. 12.

Oficiální stránka Ceny Jindřicha Chalupeckého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama