Hošek, Hošková, Unsworth - Let me rule

25. ledna 2009 v 20:33 |  Exposure


Jakuba Hoška není třeba představovat. Typický rukopis - vykrajované šablony, jednoduché barvy a charakteristická typografie. Hošek vystavuje nové, ještě neprezentované obrazy a objekty. Jako hosty si přizval svou sestru Anežku Hoškovou a anglického grafika Jamese Unswortha.

Nemá cenu se rozepisovat o Hoškovi, dvakrát finalista Chalupeckého ceny, zastoupen v mnoha sbírkách. Anežka Hošková vystavuje nové obrazy, také s typickými náměty, ale novou formou - zvláštní technikou akvarelu. Na akvarel pestré a výrazné barvy, přesto lehce rozmyté, někdy vypadají až na airbrush. James Unsworth vystavuje perokresby s fekálně erotickými motivy. Spousta obnažených prdelí, penisů, prázdných plechovek, nepořádku a hanobení symbolů.Od této výstavy nešlo očekávat nic nového, převratného, Hošek mění svůj styl velmi pozvolna, naposledy uvedením prvních objektů ve finále Chalupeckého ceny 2007. Hošková se stále drží stejných motivů, ale posouvá se v technice. Jedinou neznámou tak byl Unsworth, nečekal sem nic, ale nakonec mě stejně nepřekvapil, nešokoval, vlastně nic, kromě hanobení symbolů či snad dávání symbolů do nových kontextů se mě nic nedotklo.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 # michal # michal | Web | 7. února 2009 v 2:03 | Reagovat

Můj kamarád z NL si to hodně pochvaloval, na Hoška nešetřil superlativama, až jsem byl překvapenej, nedělává to. (O Anežce Hoškový nemluvil nijak moc přeuctivě.)

Já nic, já nemocnej na přeskáčku ... ... TV, last, spánek....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama