Pod čarou

25. ledna 2009 v 20:23 |  Exposure
Výstava složená z lidí, co se minulý rok nedostali na uměleckoprůmyslové vysoké školy. Pro některé z nich první výstava, pro některé z nich možná i poslední. Mně tato výstava posloužila jako přehled toho nejlepšího, co se ještě nedostalo na vejšku. Čím se tyto lidé liší od těch, co se dostali?

Největší rozdíl vidím ve velké formálnosti lidí vystavujících na Pod čarou, mají výbornou techniku, ale ta není vše, když se objevila myšlenka, byla to parafráze na obecná témata jako Hamlet. Jeden z mála originálních nápadů byl tmavý prostor s diaprojektorem kdy všechna políčka byla bílá a člověk si je mohl přepínat, jak chtěl, podobný styl práce s filmem měl rakouský režisér Peter Kubelka, až na to, že rychlost změny černých a bílých polí nebyla ovládána divákem.
Další důvod, proč vystavující nebyli přijati, je podle mě i špatný výběr ateliérů, do kterých se hlásili. Nevím, proč se někdo hlásí k Sopkovi s obrazem, který má více konceptuální zaměření nebo naopak, proč se někdo s precizní krajinou hlásí ke Skreplovi.

Tak za rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanci hanci | Web | 30. ledna 2009 v 16:46 | Reagovat

Hm - zajímavé by bylo sledovat, kdo z těch lidí to nevzdá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama