Klášterní zahrady Litomyšl 8.5. 2009

13. května 2009 v 0:23 |  Fabbricazione
Jen mraky a datum byly jiné.

Slunce pálilo, děti výskaly, páry se objímaly a my drželi v rukou štětce a snažili se tu atmosféru zachytit.

Seděli jsme na lavičce ve stínu, úplně v rohu zahrad. Kolem se procházeli lidé a pokaždé přerušili rozhovor a zvědavě po nás pokukovali. Pak, jakoby nic, pokračovali v procházce a shlédnuvší přes nízkou zídku dolů na město, dívali se chvíli na klempíře vytvářející v poledním slunci novou měděnou střechu na domu opodál.

Začal jsi bez přípravy, já si to načrtla. Ty jsi pracoval s plochou, já s detaily. Ty s páskou, já bez. Ty abstraktně, já konkrétně. Zkušeně, stydlivě. S pivem, s Colou. Já mám barvu i na kalhotách, Ty jen na plátně. Oba jsme se těšili domů na večeři, oba jsme spěchali, abychom to stihli, oba jsme měli málo vody na vymývání štětců, oběma se nám snažil vítr vzít barvy. A oba jsme to zvládli a užili si to. Spolu.

Opuka, žlutá, nahrubo štípaná. Tráva, kobercová a zelená. Lavičky kovové, čisté. Obloha modrá, s cáry. Klášter barokní a gotický. Písek, jemný a žlutý. Stromy v rozpuku,mladé. Lidi co chodí, degustují vzduch a koukají. Klempíři, měď, odlesky, nová střecha na pokřiveném krovu.

Seděli jsme a koukali. Malovali jsme v klášterních zahradách. Cokoliv, jakkoliv a volně. Dvě plátna, jedno fotografické, 18x13cm a druhé atypické 30x24cm. Všechny barvy okolí na plátně, všechny pohledy zahrady také.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama