Taťka a Mamka

11. srpna 2009 v 19:23 |  Fabbricazione
Olšové dřevo, různé rozměry, srpen 2009

Zrodili jsme se z olše. Trvalo dlouho, než nás vyřezali. Jsme z jednoho kusu, jedna duše, dvě těla, kterými proudí tatáž míza. Je v nás stejný duch jako v krajině, kterou procházíme a míjíme. Přesto v ní jasně cítíme své kořeny. Kořeny ve vodě, v zemi, ve vánku.
Z jednoho kusu dřeva do sebe zapadají. Jeden vedle druhého stále leží.

Koncept se stává jakýmsi mediálním příběhem, tím, co tvoří auru uměleckého díla. Umělecké dílo bez konceptu - pohádky o kontextu a historii nemá v současné době smysl. Degradací slova koncept a odstraněním jeho diskurzu zbyde význam "příběh". Věc s příběhem může být uměleckým dílem. Na druhou stranu je to produkt, vytvořený k užitku. Může mít produkt s koncepcí ambici stát se uměleckým dílem? Čím se liší esteticky kvalitně provedený produkt od uměleckého díla? Svojí odosobněností, absencí příběhu - konceptu?
Taťka a Mamka jsou lžíce čistě pro užitek, dělané pro radost. Májí svůj příběh, myšlenku, určitou estetickou hodnotu. Kde je plocha zlomu, ve které se mění lžíce na umělecké dílo?
Otesánek, olšové dřevo, objem 0,04 l, srpen 2009

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanci hanci | Web | 1. září 2009 v 15:42 | Reagovat

Dlouho jsem tady nebyla a opět jsem nadšená, je to moc pěkné - dobrý nápad.
Myslím, že to, co k někomu promluví pro něho srozumitelnou řečí, stává se pro toho člověka uměním. Zároveň porozumí i tvůrci.
Moc zdravím!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama