Strom

28. dubna 2010 v 22:25 |  Fabbricazione
Detail
Strom jsem ani nechtěl malovat, zkoušel jsem novou techniku uplatněnou na Paměti pomníku své doby.

Strom vznikl čistě náhodně. Nevěděl jsem jak bude držet beton na plátně. Nevěděl jsem, jak bude držet akryl na betonu. Beton zaschl k ránu, vzal jsem štětec, první barvu, co přišla pod ruku a začal čárou. Čára mi nestačila a přišla mi, že se cítí trapně. Tak jsem ji rozšířil a doplnil o druhou barvu. Shodou okolností šlo o pigmenty Umbra pálená a Olivová zelná světlá. Vzniknul obrázek stromu.
Je estetický. I přes to, že jsem nic nechtěl, nic neočekával tak je estetický. Prostě spadá do kategorie hezkých obrázků. Má v sobě esenci umění, je správně komponován, správně vyplňuje plochu, nutí diváka ke čtení (zkoumání struktury) a má v sobě i jistý étos záměrného konceptu. Kmen je namalován jedním z nejtradičnějších pigmentů, zatímco koruna z lehkého nového syntetického, o který mlže opadnout zájem. Je to strom na betonu, bez kořenů, může tedy lehce navazovat na moje starší práce.
Je pro mě velmi překvapující, že nejsem schopný, ani nevědomě, neudělat obraz správně, tak, aby splňoval to, co se od něj čeká. Neumím malovat jako nepoučený člověk, něco jsem ztratil, určitou čistotu upatlanosti. Neříkám, že Strom je umění, protože na umění mám daleko větší nároky, jen se pozastavuji nad tím, jak je jednoduché dělat poučené věci.
Strom vznikl čistě z mého vzdělání a konvence.
Strom
20x20cm, beton a akryl na plátně, leden 2010
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ☼ LeE R♥sE ☼ ☼ LeE R♥sE ☼ | Web | 25. září 2011 v 13:29 | Reagovat

No hezký O_o ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama